Farmenpallen – boka idag, leverera idag!

Om Förlängda Armen AB

Logistikföretaget Förlängda Armen AB

Vi når lite längre!

Logistikföretaget Förlängda Armen AB har sedan 1979 framgångsrikt erbjudit kvalificerade tjänster till kunder med höga leveranskrav. Idag ägs och utvecklas Förlängda Armen AB av Johnny Wallman och Christian Andersson. Vi är ca 33 medarbetare och beräknas omsätta cirka 150 miljoner under 2019.

Vår verksamhet grundar sig på att med erfarenhetsbaserad kunskap och med teknikens hjälp, kontinuerligt utveckla enkla och rationella logistiklösningar anpassade till våra kunders unika och ofta komplexa behov.

Logistiktjänster

Förlängda Armen AB erbjuder ett stort antal logistiktjänster, bud, distribution, fasta körningar, lagring/terminal, kylda och tempererade transporter är bara några av dem. För bud- och distributionsverksamheten har vi ca 110 fordon som dagligen utför leveranser i hela Mälardalen. Alla våra fordon är utrustade med senaste GPS-utrustning, handdatorer och duktiga chaufförer.

Vårt lager med generösa ytor anpassade för både stora och små volymer innebär obegränsade möjligheter för all slags godshantering, även kylt och fryst. Läs mer här.

Målsättning

Du som kund skall få högsta upplevda kvalité och bästa möjliga service till ett konkurrenskraftigt pris.

Ledstjärnor

Kunden skall på ett ENKELT sätt kunna planera, boka och kontrollera sina transportuppdrag och känna att vi är deras PÅLITLIGA partner som de får ett PERSONLIGT och trevligt bemötande ifrån.

Vår mission

Att alltid finnas till hands när det behövs, dygnet runt året om.

Våra Medarbetare

ABDULRAHMAN RUBAI

ABDULRAHMAN RUBAI

Lagermedarbetare

abdulrahman.rubai@farmen.se

Roger Åkesson

Roger Åkesson

Terminalchef

roger.akesson@farmen.se

Jonathan Forsgren

Jonathan Forsgren

Terminalansvarig Dag

jonathan.forsgren@farmen.se

Michael Hillblom

Michael Hillblom

Affärsområdeschef - Terminal SYD

michael.hillblom@farmen.se

Thomas Olsson

Thomas Olsson

Distributionsplanerare

info@farmen.se

David Lindgren

David Lindgren

Trafikledare

david.lindgren@farmen.se

Enrique Castellanos

Enrique Castellanos

Trafikledare

enrique.castellanos@farmen.se

Rustam Rusijev

Rustam Rusijev

Terminalansvarig Natt

rustam.rusijev@farmen.se

Thomas Ström

Thomas Ström

Distributionsansvarig

thomas.strom@farmen.se

Michael Sundin

Michael Sundin

Vice VD

michael.sundin@farmen.se

Martin Edholm

Martin Edholm

Lokalvård

martin.edholm@farmen.se

Isabelle Tivegård

Isabelle Tivegård

Lokalvård

isabelle.tivegard@farmen.se

Fredrik Lantz

Fredrik Lantz

Reklamationsansvarig

fredrik.lantz@farmen.se

Anna Lennström

Anna Lennström

Ekonomiassistent

anna.lennstrom@farmen.se

Leandro Ferreira-Sjöström

Leandro Ferreira-Sjöström

Trafikledare

leandro@farmen.se

Olof Lundin

Olof Lundin

Trafikledare

olof.lundin@farmen.se

Joakim Lindblad

Joakim Lindblad

Lagermedarbetare

joakim.lindblad@farmen.se

Leyla Alan

Leyla Alan

Distributionsplanering

leyla.alan@farmen.se

David Mittjas

David Mittjas

Terminalarbetare

david.mittjas@farmen.se

Sajjad Ofoghikouhi

Sajjad Ofoghikouhi

Lagermedarbetare

sajjad.ofoghikouhi@farmen.se

Mahdi Ofoghikouhi

Mahdi Ofoghikouhi

Lagermedarbetare

mahdi.ofoghikouhi@farmen.se

Sandra Wallman

Sandra Wallman

Ekonomiassistent

sandra.wallman@farmen.se

Nicolas Veizaga

Nicolas Veizaga

Trafikplanerare

nicolas.veizaga@farmen.se

Mathias Lindblad

Mathias Lindblad

Terminalansvarig Kväll

mathias.linblad@farmen.se

Martin Domeij

Martin Domeij

Fordonsansvarig

martin.domeij@farmen.se

Kristoffer Zingmark

Kristoffer Zingmark

Lagermedarbetare

kristoffer.zingmark@farmen.se

Emil Smedberg

Emil Smedberg

Trafikledare

emil.smedberg@farmen.se

Anette Larsson

Anette Larsson

Trafikledare

anette.larsson@farmen.se

Johnny Wallman

Johnny Wallman

Koncernchef

johnny.wallman@farmen.se

Christian Andersson

Christian Andersson

Vice Koncernchef

christian.andersson@farmen.se

Thomas Strömstedt

Thomas Strömstedt

Lagermedarbetare

thomas.stromstedt@farmen.se

Henrik Lundberg

Henrik Lundberg

Trafikchef

henrik.lundberg@farmen.se

Saiki Theodoridis

Saiki Theodoridis

Hållbarhet

saiki@farmen.se